Szczęść Boże Wszystkim!

W sobotę o 10.00 zapraszam wszystkich ministrantów na krótkie spotkanie do kościoła. Wraz z ceremoniarzem Wojtkiem chcemy zwrócić się do Was z pewną propozycją.

- Po spotkaniu chętnych zapraszam do ogrodu na zbieranie i malowanie szyszek, które dołączymy do oferty kiermaszu jako ozdoby choinkowe.

- W sobotę o 11.00 w kościele próba dla kandydatów, którzy w niedzielę zostaną uroczyście włączeni do grona Liturgicznej Służby Ołtarza naszej Parafii. Chętnych proszę o pomoc w przeprowadzeniu próby.

- Dziękuję ministrantom, którzy pomogli mi w szkoleniu kandydatów w ostatnią sobotę. Jesteście w tym lepsi ode mnie, dlatego liczę na dalszą pomoc.

- Dziękuję Kubie za podliczenie punktów. - Dziękuję Maćkowi, Kubie i pozostałym, którzy zaangażowali się w przeprowadzenie kiermaszu książek. Wszystkich zapraszam do pomocy w kolejne niedziele.

ks. Jakub Króluj nam Chryste!

Liturgiczna Służba Ołtarza 2018/2019

Ks. Opiekun- Ks. Jakub Łukowski

Prezes LSO- Maciej Kisiel

wice Prezes LSO- Kuba Adwent, Radosław Walczak

Ogłoszenia LSO, 18 października 2020 r.

• Zbiórki ministranckie zawieszamy do odwołania.
  • Z rodzicami kandydatów uzgodniłem, że będziemy spotykać się w soboty o 11.00. Chętni ministranci mogą również uczestniczyć w spotkaniach i dzielić się z młodszymi swoim doświadczeniem.
  • Dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w dzisiejszą akcję rozprowadzania różańców. Dzięki naszym ofiarodawcom budżet remontowy salki wzrósł o 751 zł i 50 gr.
  • O ile obecne ustalenia nie ulegną zmianie, to kursy dla lektorów i ceremoniarzy rozpoczną się 7 listopada we Wrocławiu.
  • Do soboty 24 października czekam na zdjęcia do konkursu fotograficznego (temat jesień). Nagroda główna 100 zł.
  • Dziękuję Maćkowi za ogarnięcie aplikacji ministranckiej. Proszę wszystkich o zainstalowanie jej na swoich telefonach. Tą drogą będziemy przekazywać ważne informacje i rozliczać punkty za dyżury.

ks. Jakub Łukowski

Ogłoszenia Liturgicznej Służby Ołtarza 27.09.20

Króluj nam Chryste!
> Zapraszam wszystkich kandydatów i ministrantów wraz z rodzicami na Mszę św. i spotkanie w I czwartek miesiąca, czyli 1 października o 18.00. Po Eucharystii rodziców poproszę o pozostanie w kościele, a ministranci udadzą się na plebanię, na film.
> Dziękuję wszystkim obecnym za piękną służbę przy ołtarzu podczas sobotniej uroczystości Bierzmowania. Tradycyjnie pokazaliście, że wspólnota parafialna może na Was polegać.
> Od niedzieli 27 września będziemy rozprowadzać książki-cegiełki na rzecz remontu naszej salki. Mam nadzieję, że wkrótce będziemy mogli zacząć z przygotowywanych dla nas pomieszczeń.
ks. Jakub

Ogłoszenia Liturgicznej Służby Ołtarza- 20.09.2020:
Szczęść Boże Wszystkim!
> Z radością informuję, że do naszej wspólnoty ministranckiej dołączyły nowe osoby. Zacznę od najmłodszych. Janek i Leon, przy wsparciu ze strony rodziców, podjęli decyzję o rozpoczęciu kandydatury w Liturgicznej Służbie Ołtarza Matki Bożej Pocieszenia. Otrzymali swoje komże i mają prawo przebywać wraz z kapłanami i ministrantami przy ołtarzu naszych świątyń.
> W sobotę nowicjusze wzięli po raz pierwszy udział w spotkaniu wspólnoty ministranckiej. Dziękujemy Oli za jej trud i wytrwałość włożone w próbę nauczenia nas wykonywania różańców ze sznurków. Niestety wyzwanie okazało się, póki co, zbyt trudne, jednak Ola się nie poddaje i mam nadzieję, że my też. Zobaczymy co z tego wyjdzie
Oprócz kandydatów do naszej wspólnoty wstąpił również Pan Jacek, który służbę ministrancką rozpoczął jeszcze w latach osiemdziesiątych ubiegłego stulecia. Mam nadzieję, że jego decyzja zachęci również innych dorosłych ministrantów do powrotu do LSO. Jestem przekonany, że przyjmiemy nowe osoby z serdecznością i sympatią, które pozwolą im czuć się w naszym Sanktuarium jak u Mamy.
> W najbliższą sobotę o 9.00 czeka nas uroczystość Bierzmowania. Mam nadzieję, że stawimy się jak najliczniej i otoczymy modlitwą naszego lektora Patryka, który przyjmie sakrament dojrzałości chrześcijańskiej. Próba asysty w piątek po Mszy wieczornej.
> W gronie lektorów i ceremoniarzy podjęliśmy decyzję o wyborze bł. Chiary Badano na Patronkę naszej salki. Przy tej okazji wyrażam wdzięczność za przystanie na moją propozycję. Bł. Chiara jest mi szczególnie bliska już od pierwszego roku kapłaństwa i wierzę, że będzie nas wspierać. Zachęcam do obejrzenia filmu o naszej Patronce: https://www.youtube.com/watch?v=1MeVcKX18ck lub do przeczytania życiorysu: https://pl.aleteia.org/.../bl-chiara-luce-badano.../
Za tydzień zaczniemy rozprowadzać opowiadające o jej życiu książki-cegiełki na rzecz dokończenia naszej salki.
ks. Jakub