Jest to niewielki, dawniej cmentarny kościółek barokowy, wzniesiony w 1706 roku. Długość świątyni wynosi zaledwie 22 m, przy szerokości 9 m i wysokość 8 m. Jest to jednonawowa budowla z przedsionkiem, który z zewnątrz zwieńczony jest barokowym szczytem spływowym z wolutami. Kościół posiada drewnianą sygnaturkę z blaszanym hełmem i spiżowym dzwonem ufundowanym w 1708 roku.

Prezbiterium zakończone jest trójbocznie i na jego osi mieści się wejście do niewielkiej zakrystii. Wnętrze bardzo skromne, kryte płaskim stropem.

W ołtarzu głównym umieszczone są dwie figury świętych, wykonane z drzewa z I połowy XVIII wieku oraz znacznych rozmiarów obraz "Zwiastowanie". Obraz ten został ufundowany przez Księżnę Jadwigę Elżbietę, jako dziękczynienie za uwolnienie z twierdzy w Königsteinie męża, Jakuba Sobieskiego, uwięzionego przez Augusta.

Po zachodniej stronie znajduje się chór wsparty na dwóch słupach. Kościół kryty dachem czterospadowym, ma po trzy okna w każdej ze ścian bocznych, zakończone półokrągłymi łukami. Podział ścian, z zewnętrznej strony, jest ramowy zwieńczony profilowanym gzymsem. Z lewej strony, obok wejścia do świątyni, umieszczono na cokole figurę św. Jana Nepomucena, wykonaną z piaskowca w 1706 roku.