Sanktuarium NMP Matki Pocieszenia w Oławie

1 | 2 | 3 | 4 | 5

 1.  Kuria Metropolitalna skierowała do pomocy duszpasterskiej, podczas wakacji, ks. Przemysława Przyślaka, dziękujemy za wsparcie i życzmy owocnej pracy.
 2. W poniedziałek, 6 lipca, święto patronalne Apostolstwa Chorych. W czasie pandemii pamiętajmy w modlitwie o Chorych z naszej parafii.
 3. W sobotę, 11 lipca, święto św. Benedykta Opata, PATRONA EUROPY.
 4. Biuro Radia Maryja zaprasza na Ogólnopolską Pielgrzymkę Radia Maryja na Jasną Górę w dniu 11 lipca br. - koszt pielgrzymki wynosi 40 zł.
 5. W przyszłą niedzielę taca przeznaczona jest na remont elewacji w sanktuarium.
 6. Informujemy, że Specjalistyczna Poradnia Rodzinna jest nieczynna w czasie wakacji, szczegóły na plakacie. Ministranci przy wyjściu z kościoła rozprowadzają płyty z piosenkami ks. Pawła. Złożone ofiary przeznaczone są na remont salki ministranckiej -DZIĘKUJEMY.
 7. Pamiętajmy o modlitwie i Mszy św. podczas wakacji, życzymy, by były one bezpieczne i pogodne.
 8. Pożegnaliśmy ś.p.; Władysławę Mróz, Ewę Dębską, Weronikę Golec - wieczne odpoczywanie.

                                                                                                                                         Ks. Proboszcz Tomasz Czabator

 1.  Do wtorku, w sanktuarium, nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa, dziękujemy za dzisiejsze Słowo Boże O. Krzysztofowi Sikorze i za Jego pomoc duszpasterską.
 2. W poniedziałek, 29 czerwca, Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła, zachęta do szczególnej modlitwy w intencji Papieża Franciszka.
 3. W I środę miesiąca Msza św. za Zmarłych o godz. 9.00 w sanktuarium , nie ma w tym dniu Mszy św. w kościele św. Józefa. I czwartek miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 i Msza św. o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne o godz. 18.00. I piątek miesiąca spowiedź przed poranną Mszą św. i popołudniu od godz. 16.00 do 18.00; w tym czasie adoracja N.S. Następnie wieczorna Msza św. ANSPJ. I sobota miesiąca zgodnie z dekretem związanym z pandemią, wydanym przez Ordynariusza, księża nie odwiedzają swoich chorych. O godz. 12.00 Msza św. ANSNMP.
 4. Biuro Radia Maryja zaprasza na Ogólnopolską Pielgrzymkę Radia Maryja na Jasną Górę w dniu 11 lipca br. - koszt pielgrzymki wynosi 40 zł.
 5. W przyszłą niedzielę o godz. 8.30 Msza św. w intencji Żywego Różańca i zmiana tajemnic różańcowych.
 6. Dziękujemy ofiarodawcom za wsparcie remontu salki ministranckiej. Dotychczas zebraliśmy 6500 zł. Zakończyliśmy remont dachu. Za tydzień ministranci będą rozprowadzać płyty muzyczne z piosenkami ks. Pawła. Prosimy o dalszą pomoc i wpłaty na konto parafii z dopiskiem „na cele kultu religijnego - salka ministrancka”.
 7. Informujemy, że ze względu na pandemię Sakrament Bierzmowania udzielony zostanie w sobotę , 26 września br. o godz. 9.00 w sanktuarium. Jest to termin zaproponowany przez Ks. Bp. Jacka. Pamiętajmy także o modlitwie i Mszy św. podczas wakacji, życzymy, by były one bezpieczne i pogodne.  
 8. Pożegnaliśmy ś.p.; Zofię Burą, Leszka Oracza i Zofię Gauzę - wieczne odpoczywanie.

                                       Ks. Proboszcz Tomasz Czabator   

 1. W czerwcu, w sanktuarium, nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa; od poniedziałku do soboty po wieczornej Mszy św., a w niedzielę o godz.18.30. Dziękujemy za dzisiejsze Słowo Boże O. Robertowi Pyrce.
 2. We środę, 24 czerwca, Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, głównego patrona Archidiecezji Wrocławskiej. W Tym dniu przypada 58. rocznica święceń kapłańskich J.E. Ks. Arcybiskupa - Seniora - Mariana Głębiewskiego, pamiętajmy w modlitwie.
 3. W piątek, 26 czerwca, zakończenie Roku Szkolnego 2019/2020, życzymy Dzieciom i Młodzieży oraz Nauczycielom, naszym Katechetom, Pedagogom wspaniałych, pogodnych i bezpiecznych wakacji. W Ścinawie Polskie o godz. 8.00 Msza św. na zakończenie roku szkolnego.
 4. Dziękujemy za ofiary złożone na rzecz powstania salki ministranckiej. Dotychczas zabraliśmy 2343 zł. W piątek, zapraszamy na Mszę św. i nabożeństwo dziękczynne za kończący się rok szkolny i katechetyczny o godz. 18.00. Od poniedziałku do piątku przy wejściu do sanktuarium będzie ustawiona „skrzynka dziękczynienia”. Kartki z podziękowaniami zostaną odczytane podczas nabożeństwa. W piątek, 26 czerwca, będziemy mieli również możliwość złożenia „Róż Dziękczynienia” jako wotum wdzięczności dla Jezusa i Maryi, wspierając przy tej okazji remont salki ministranckiej.
 5. Biuro Radia Maryja zaprasza na Ogólnopolską Pielgrzymkę Radia Maryja na Jasną Górę w dniu 11 lipca br. Zgłoszenia codziennie po wieczornej Mszy św. również we wtorek od godz. 16.00 - 17.30 - koszt pielgrzymki wynosi 40 zł.
 6. czerwca o godz. 13.00, w sanktuarium Msza św. Rodziny Radia Maryja. Zapraszamy także na koncert Antoniny Krzysztoń w Minkowicach Oławskich , w kościele o godz. 19.00.  
 7. Pożegnaliśmy ś.p.; Mariana Załęskiego, Stefanię Chrustowską, Helenę Wierzbę, Józefa Ostróżkę, Jerzego Jaskułę, Sylwestra Góreckiego, Bazylego Królewskiego, Krystynę Woźniak - wieczne odpoczywanie.

                                                                                                                            Ks. Proboszcz Tomasz Czabator                 

 1. Przez cały czerwiec w sanktuarium nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa; od poniedziałku do soboty po wieczornej Mszy św., a w niedzielę o godz.18.30 - zapraszamy.
 2. We wtorek , 16 czerwca, przypada 7. rocznica ingresu i przyjęcia posłannictwa pasterza naszej archidiecezji przez J.E. Ks. Arcybiskupa Józefa Kupnego, pamiętajmy w modlitwie o naszym Ordynariuszu.
 3. Włącznie do czwartku, 18 czerwca, zapraszamy na procesję TEOFORYCZNE ku czci Najświętszego Sakramentu, po wieczornych Mszach świętych w sanktuarium. Na zakończenie obchodów tradycyjne błogosławieństwo wianków.
 4. Również we czwartek przypada 70 rocznica Święceń Kapłańskich J.Em. Ks. Kardynała Henryka Gulbinowicza; szczególnym modlitwom duchowieństwa i wiernych polecamy najdostojniejszego Arcypasterza Seniora.
 5. W piątek, 19 czerwca, uroczystość Najświętszego Serca Jezusa. Jest to także światowy dzień modlitw o Uświęcenie Kapłanów, Msze św. jak w dzień powszedni.
 6. W sobotę, 20 czerwca, wspomnienie Niepokalanego Serca NMP, a także światowy Dzień Uchodźcy; zachęta do modlitwy za Tych, którzy na skutek uzasadnionej obawy przed prześladowaniem z powodu swojej rasy, religii, narodowości i przekonań politycznych zmuszeni byli opuścić kraj pochodzenia i nie mogą korzystać z ochrony swojego kraju.
 7. Dziękujemy za wsparcie remontu salki ministranckiej. Dotychczas zebraliśmy 2023zł. Mamy również sponsora na materiały budowlane. Przy wyjściu z sanktuarium można zaopatrzyć się w kubki-cegiełki, wziąć udział w licytacji misia-ministranta i wesprzeć nasze dzieło.

Dziękujemy  za ofiary składane na tacę i do skarbon na utrzymanie naszych kościołów, a także na remont elewacji w sanktuarium, prosimy o przelewy  na konta naszej parafii dostępne na stronie parafialnej i facebooku.

 1. Pożegnaliśmy ś.p.; Krystynę Styczyńską, Barbarę Kiwak, Mariana Załęskiego Wiesławę Pawlikowską - wieczne odpoczywanie.

                                                                                                           Ks. Proboszcz Tomasz Czabator