Sanktuarium NMP Matki Pocieszenia w Oławie

1 | 2 | 3 | 4 | 5

1. Dzisiaj, w niedzielę, zapraszamy do sanktuarium na Nabożeństwo Fatimskie o godz. 18.00. Wystawienie NS, Różaniec i procesja wokół kościoła.
2. W miesiącu czerwcu zapraszamy na nabożeństwa do Serca Jezusowego, w sanktuarium od poniedziałku do soboty po wieczornej Mszy św., a w niedzielę o godz. 18.00.
3. Rozpoczynamy próby do I Komunii św. dla dzieci zgłoszonych na Komunię św. w terminie; 20.czerwca br., w sanktuarium o godz. 10.00; próby we wtorek i czwartek o godz. 16.30, w sanktuarium- obecność obowiązkowa.
4. Trwa przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania, który odbędzie się w poniedziałek 21.czerwca br. o godz. 18.00 w sanktuarium, udzieli Go Ojciec Biskup Jacek Kiciński. Próby do bierzmowania dla kandydatów; we środę i piątek o godz. 19.00 - obecność obowiązkowa.
5. 18.czerwca, piątek, Domowy Kościół zaprasza na Wieczór Uwielbienia do kościoła św. Jozefa o godz. 19.30.
6. 19.czerwca, w sobotę, Spowiedź św. od godz. 17.00 dla kandydatów do Bierzmowania i Dzieci przygotowujących się, w najbliższą niedzielę do I Komunii św. A o godz. 19.30 cykliczne Nabożeństwo ku czci św. Józefa w kościele św. Jozefa z możliwością otrzymania odpustu jubileuszowego.
7. W przyszłą niedzielę będziemy gościć o. Emiliana, misjonarza, będzie rozprowadzał książki, publikację, i pamiątki z misji. A o godz. 13.00 w sanktuarium Msza św. Prymicyjna księdza Marcina Wachowicza naszego praktykanta.
8. 30. czerwca kończy pracę Specjalistyczna Poradnia Rodzinna. Istnieje możliwość skorzystania z porad prawnika i psychologa; szczegóły na plakatach i na stronie parafii.
9. Terenowe Biura Radia Maryja przy sanktuarium zaprasza na Ogólnopolską Pielgrzymkę Radia Maryja na Jasna Górę w dniu 11. lipca br.(niedziela). Zapisy w biurze we wtorek o godz. 16.00 do 17.30.
10. Pożegnaliśmy naszych Parafian: śp. Władysława Ryzińskiego lat 87 oraz Anielę Majorek lat 66 - wieczne odpoczywanie racz Im dać Panie…. .
 
1. W miesiącu czerwcu zapraszamy na nabożeństwa do Serca Jezusowego, w sanktuarium od poniedziałku do soboty po wieczornej Mszy św., a w niedzielę o godz. 18.00.
2. 7.czerwca, poniedziałek, specjalna Adoracja Najświętszego Sakramentu, w sanktuarium od godz.19.00 do godz.22.00, a o godz. 20.00 zapraszamy Wspólnotę Żywego Różańca na modlitwę różańcową i Apel Jasnogórski - modlitwę poprowadzi ks. Paweł, nie będzie w tym dniu spotkania kręgu Biblijnego na plebanii.
3. 8.czerwca, wtorek od godz. 7.00 do godz. 18.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu w kaplicy Matki Pocieszenia, w sanktuarium - możliwość indywidualnej modlitwy, nie będzie w tym dniu adoracji NS w kościele św. Józefa.
4. 10.czerwca, czwartek, na zakończenie tzw. oktawy Bożego Ciała po Mszy św. wieczornej, w sanktuarium procesja do czterech ołtarzy, prosimy o przygotowanie symbolicznych ołtarzy.
5. 11.czerwca, piątek, uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, światowy dzień modlitw o uświęcenie kapłanów- Msze św. w porządku tygodniowym. A o godz. 18.00, w sanktuarium spotkanie kandydatów do sakramentu Bierzmowania - obecność obowiązkowa, zaprasza Ks. Kamil.
6. 12.czerwca, sobota, wspomnienie Niepokalanego Serca NMP Msza św. w sanktuarium o godz. 12.00.
7. Pożegnaliśmy naszych Parafian śp.; Kazimierza Solaka lat 80 i Grzegorza Kurkę lat 86 - wieczne odpoczywanie racz zmarłym dać Panie... .
 1. Dzisiaj o godz. 11.30 w sanktuarium Msza św. dla Dzieci Rocznicowych, o godz. 18.00 nabożeństwo majowe.
 2. W miesiącu czerwcu zapraszamy na nabożeństwa do Serca Jezusowego, w sanktuarium od poniedziałku do soboty po wieczornej Mszy św., a w niedzielę o godz. 18.00.
 3. 31 maja, poniedziałek, święto Nawiedzenia NMP, Msze św. w porządku tygodniowym, a po Mszy wieczornej spotkanie Kręgu Biblijnego na plebanii.
 4.  2 czerwca, pierwsza środa miesiąca w sanktuarium Msza św. za Zmarłych o godz. 9.00, nie będzie Mszy św. w kościele św. Józefa.
 5. 3 czerwca, czwartek, UROCZYSTOŚC NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI CHRYSTUSA / Boże Ciało /. Msze św. w sanktuarium; o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 13.00 i 19.00, (nie będzie Mszy św. o godz. 11.30 ze względu na procesję). W kościele św. Józefa tylko o godz. 8.00, w Ścinawie Polskiej o godz. 9.30 z procesją i w Ścinawie o godz. 11.15 także z procesją. Ze względu na pandemię, procesja w „Boże Ciało” odbywać się będzie wokół sanktuarium do czterech ołtarzy. Proszę o przygotowanie ołtarzy; przy figurze Matki Bożej wspólnota Żywego Różańca, od strony ulicy kościelnej KSM, przy krzyżu misyjnym Arcybractwa i przy pomniku męczenników Harcerki z ZHR-u. Od piątku zapraszamy na procesję teoforyczne (w tzw. oktawie Bożego Ciała), w sanktuarium po wieczornej Mszy św.
 6. 4 czerwca,I piątek miesiąca, w sanktuarium Spowiedź św. przed poranną Mszą św. i od godz. 16.00 do 18.00,a o godz. 18.00. Msza św. ANSPJ.
 7. 5 czerwca, I sobota miesiąca, w sanktuarium nabożeństwo pierwsosobotnie o godz. 11.30 i Msza św. ANSNMP- odwiedzamy chorych tylko w nagłych przypadkach. W przyszłą niedzielę List Pasterski w setną rocznicę poświęcenia Narodu Polskiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, a o godz. 8.30 Msza św. Żywego Różańca i zmiana tajemnic.

Pożegnaliśmy naszych Parafian śp.; Krystynę Kurowską lat 79, Piotra Martyniaka lat 27, Danutę Straszyńską lat 74, Tadeusza Maciorowskiego lat 86, Marię Jakimów lat 86, Jerzego Sieczko lat 88 - wieczne odpoczywanie racz zmarłym dać Panie... .

 

  • W UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚW. przeżywamy, w naszej parafii, uroczystość I Komunii św.; Msze św. w sanktuarium o godz. 10.00 i 11.30.
  • Od poniedziałku do środy, do naszego sanktuarium zapraszamy, w strojach komunijnych , Dzieci oraz  Ich Rodziców na Dziękczynne wieczorne Msze św.
  • W miesiącu maju zapraszamy do sanktuarium na Nabożeństwa Maryjne; od poniedziałku do soboty  o godz. 17.30, a w niedzielę o godz. 18.00.
  • 24.  maja, poniedziałek, rozpoczynamy II część Okresu Zwykłego i obchodzimy święto NMP Matki Kościoła, Msze św. w porządku tygodniowym, a po Mszy wieczornej spotkanie Kręgu Biblijnego na plebanii.
  • 27 maja, czwartek, święto Jezusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, Msze św. w porządku tygodniowym.
  • 28 maja, piątek, w sanktuarium o godz. 18.00 Msza św., a po Niej spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania obecność obowiązkowa.
  • 29 maja, sobota, o godz. 9.30 w sanktuarium Spowiedź św. Dzieci, które w tamtym roku przeżywały swoją
   I Komunię św.
   A o godz. 12.00 na Mszy św. będziemy gościć, w naszej parafii, młodzież Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży , po niej majówka całej wspólnoty.
  • W następną niedzielę, 30.maja uroczystość Najświętszej Trójcy, w sanktuarium o 11.30 Msza św. dla Dzieci Rocznicowych, a o godz. 13.00 Msza św. Prymicyjna Księdza Neoprezbitera Arkadiusza Rurańskiego - naszego praktykanta.
  • Pożegnaliśmy naszą Parafiankę śp.; Zofię Klimczak lat 93, Zbigniewa Lenarczyk lat 72- wieczne odpoczywanie racz zmarłym dać Panie... .

Podkategorie