Sanktuarium NMP Matki Pocieszenia w Oławie

Ks. Opiekun- Ks. Jakub Łukowski

Prezes LSO- Maciej Kisiel

wice Prezes LSO- Kuba Adwent, Radosław Walczak

Ogłoszenia Liturgicznej Służby Ołtarza- 20.09.2020:
Szczęść Boże Wszystkim!
> Z radością informuję, że do naszej wspólnoty ministranckiej dołączyły nowe osoby. Zacznę od najmłodszych. Janek i Leon, przy wsparciu ze strony rodziców, podjęli decyzję o rozpoczęciu kandydatury w Liturgicznej Służbie Ołtarza Matki Bożej Pocieszenia. Otrzymali swoje komże i mają prawo przebywać wraz z kapłanami i ministrantami przy ołtarzu naszych świątyń.
> W sobotę nowicjusze wzięli po raz pierwszy udział w spotkaniu wspólnoty ministranckiej. Dziękujemy Oli za jej trud i wytrwałość włożone w próbę nauczenia nas wykonywania różańców ze sznurków. Niestety wyzwanie okazało się, póki co, zbyt trudne, jednak Ola się nie poddaje i mam nadzieję, że my też. Zobaczymy co z tego wyjdzie
Oprócz kandydatów do naszej wspólnoty wstąpił również Pan Jacek, który służbę ministrancką rozpoczął jeszcze w latach osiemdziesiątych ubiegłego stulecia. Mam nadzieję, że jego decyzja zachęci również innych dorosłych ministrantów do powrotu do LSO. Jestem przekonany, że przyjmiemy nowe osoby z serdecznością i sympatią, które pozwolą im czuć się w naszym Sanktuarium jak u Mamy.
> W najbliższą sobotę o 9.00 czeka nas uroczystość Bierzmowania. Mam nadzieję, że stawimy się jak najliczniej i otoczymy modlitwą naszego lektora Patryka, który przyjmie sakrament dojrzałości chrześcijańskiej. Próba asysty w piątek po Mszy wieczornej.
> W gronie lektorów i ceremoniarzy podjęliśmy decyzję o wyborze bł. Chiary Badano na Patronkę naszej salki. Przy tej okazji wyrażam wdzięczność za przystanie na moją propozycję. Bł. Chiara jest mi szczególnie bliska już od pierwszego roku kapłaństwa i wierzę, że będzie nas wspierać. Zachęcam do obejrzenia filmu o naszej Patronce: https://www.youtube.com/watch?v=1MeVcKX18ck lub do przeczytania życiorysu: https://pl.aleteia.org/.../bl-chiara-luce-badano.../
Za tydzień zaczniemy rozprowadzać opowiadające o jej życiu książki-cegiełki na rzecz dokończenia naszej salki.
Króluj nam Chryste!
ks. Jakub