Historia modlitw w duchu Taizé w Oławie sięga końca lat ’90, kiedy to po raz pierwszy w Polsce zostało zorganizowane Europejskie Spotkanie Młodych we Wrocławiu. Już wtedy Oławianie poczuli potrzebę spotykania się na modlitwach kontemplacyjnych, bo taki właśnie charakter one mają. Ich istotą jest przede wszystkim prostota, śpiew kanonów w różnych językach, lektura Pisma Świętego i modlitwa w ciszy. Modlitwy w duchu Taizé, przygotowujące do wyjazdu na ESM są nieodłącznym elementem Pielgrzymki zaufania przez ziemię, o której wciąż mówią bracia ze Wspólnoty ekumenicznej, założonej przez br. Rogera u progu lat ’40 ubiegłego wieku, w niewielkiej wiosce we Francji, w Taizé, od której nazwę przyjęła sama Wspólnota.

Modlitwy w duchu Taizé mają nas uczyć jak rozmawiać z Bogiem w ciszy, jak budować Kościół wewnątrz siebie. A ponieważ mają one charakter ekumeniczny, więc udział w nich mogą wziąć nie tylko wszyscy chrześcijanie, ale też ci, którzy Boga jeszcze nie odnaleźli, którzy go wciąż szukają, albo się pogubili. Czasami warto się wyciszyć, spróbować zajrzeć do wnętrza, zatrzymać się na chwilę. Gdzie? W Kościele p.w. św. Rocha, czyli tu gdzie się wszystko zaczęło ponad 20 lat temu.

Zapraszamy w II i IV niedzielę miesiąca na godz. 20:00.

Udział w modlitwach nie jest wiążący, można przyjść na całość, ale też na chwilę, w poszukiwaniu siebie, swojej duchowości, spotkania z Bogiem, drugim człowiekiem.