XXXIIII Niedziela w ciągu roku - 24.11.2019r.

1. Dzisiaj obchodzimy uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, patronalne święto Liturgicznej Służby Ołtarza, Akcji Katolickiej oraz Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Ofiary na tace przeznaczamy na budowę nowych kościołów w Archidiecezji Wrocławskiej.
2. W sobotę  wspominamy św. Andrzeja Apostoła pamiętajmy w modlitwie o Ks. Bp. Andrzeju Siemieniewskim.
3. Zapraszamy do włączenia się w akcję przyjęcia uczestników Europejskiego Spotkania Młodych do swoich domów; zgłoszenia na kartkach , które są wyłożone  w sanktuarium lub przez stronę taize.olawa.pl. Po Mszy św. możliwość rejestracji elektronicznej przy wyjściu głównym z sanktuarium. Dzisiaj o godz. 20.15 w kościele św. Ap. Piotra i Pawła modlitwa kanonami z  Taize.
4. W przyszła niedzielę – 1 grudnia - rozpoczyna się Adwent, poświęcimy opłatki na stół wigilijny, które tradycyjnie będzie można nabyć bezpośrednio po Mszach św. na plebanii, a także dostępne będą u p. Zakrystianki świece Caritas – wigilijne dzieło pomocy dzieciom.Za tydzień zmiana tajemnic Żywego Różańca o godz. 8.30 i  przez całą niedzielę  zbiórka do puszek na leczenie 44 – letniej oławianki Ewy Leszczyńskiej, chorej na dwa nowotwory płuc i trzustki. Zebrane środki pozwolą Ewie na sfinansowanie dalszego leczenia / szczegóły na plakacie w gablocie przed kościołem /.Prosimy o pomoc i dziękujemy za każdą życzliwość serca i modlitwę.
5. Dziękujemy za wspólną Modlitwę Wypominkową za Zmarłych, Bóg Zapłać za ofiary złożone na ten cel. Zachęcamy do zakupu kalendarza parafialnego, rozprowadzają go ministranci w cenie 10 zł., przypominamy o nowej książce z intencjami na rok 2020.W sanktuarium, w bieżącym tygodniu, są  jeszcze  wolne intencję mszalne: w poniedziałek o 6.30 i 18.00, we środę; o 6.30, w piątek; o 6.30.,– ZAPRASZAMY.
6. Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia. Parafianom i gościom życzymy obfitych łask Bożych w nowym tygodniu. Dziękujemy za wspieranie naszej parafii modlitwami i ofiarami.
7. W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy:  śp. + Kazimierza Marcinkowskiego, wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie…